Středa 1. dubna 2020, svátek má Hugo
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Středa 1. dubna 2020 Hugo

Jak jsme přepravovali skříň

14. 10. 2013 21:49:46
Ztuhlost přichází z nenandání. Je to jak blesk z nebe. Najednou se člověk nehne. Neporučí si. Mysl moc dobře ví, co by mělo tělo udělat. Je i vůle a ohromná snaha. Pro zdravého nepochopitelné, ale ono TO prostě nejde. 

Koloběžka je výborný transportní prostředek. Není těžká, lehce se skládá, nezabere moc místa jedním slovem ohodnotím – praktická.

Tenkrát měli tuze výhodnou akci na vysoké skříně ze zašupovacími dveřmi. Už delší dobu jsem po nějaké pokukovala. (O moji skříň, které se otvíraly dveře přesně nad postelí se mi podařilo rozseknout hlavu. A všechno, co ohrožuje hlavu je po operaci nežádoucí.) A tu se naskytla příležitost.

Vyrazili jsme do obchodního řetězce. S úspěchem jsme vměstnali všechny rozložené díly čtyřdvéřové skříně do osobního auta, což samo o sobě byl hezký výkon. Já sice musela domů klusat po svých, ale natěšená z dobrého kupu mi to nevadí. Před domem mne už čeká naložené auto.

Jsou prázdniny, všední den něco kolem jedenácté. Na ulici nikde ani noha.

Jde se vykládat. Začnu vyndávat jednu z desek a od volantu slyším: „Já teď nemůžu. Jsem ztuhlej jak ty prkna.“ „Proč bys nemohl, jsi chlap, ne?“ zní moje odpověď, jako bych sama neznala Parkinsona. Vyndavám desky, kterých je kolem patnácti a hmotnost jedné je i 44 kilo. „Prostě to rozchodíš. Poručíš si a je to!“, zcela nelogicky argumentuju a táhnu desku sama. „Já se vážně nehnu, opravdu“, zní jednoznačná odpověď. Musela jsem uznat, že to bude pravda. „Tak to udělám sama“ , ale po té, co mi jedna deska zalehla nohu, a druhá spadla, že se téměř poškodil roh, jsem pochopila, že takhle to nepůjde. A nikde na obzoru žádnej chlap, co by mohl překonat vzdálenost 20 metrů, která dělila rozloženou skříň od domu.

„Vyndej mi koloběžku“, zní jak se za okamžik ukáže spásný nápad. „Kam teď pojedeš?“ divím se. Leč koloběžka se v téměř okamžiku stala přepravní plošinou.

Náš pracovní tým vypadá asi takto: Držím koloběžku, na ní na délku ležící skoro dva metry třicet dlouhou desku. Z druhé strany „pomáhá“ s podpíráním bývalý ztuhlý přítel, který jde pouze, když koloběžku rozhýbu. Což budí otázku, kdo vlastně koho podpírá. Abychom nešourali desku při pohybu po zemi, musím během jízdy neustále vyvažovat těžiště. Při každém takovém to manévru ztrácí stabilitu pomáhající přítel, který v tom okamžiku začíná padat. Koho dřív držet? Padajíciho přítele, vychýlenou desku či k zemi klesající koloběžku? Panoptikum končí po patnácti kolečkách auto-dveře domu a zpět.

Touto bizarní metodou jsme přemístili zcela neskutečných několik desítek kilogramů dřevotřísky. Zbývalo už jen vše vynosit po 20 schodech, pak do výtahu, a z výtahu do bytu a je to. Vlastně skoro...zapomněla jsem..., teď je nutné rozebrat skříň současnou, podniknout s ní cestu opačnou a hotovo. 

Autor: Romana Rosenbaum | pondělí 14.10.2013 21:49 | karma článku: 10.20 | přečteno: 400x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Společnost

Ivana Burešová Marková

Češi jsou fantastický národ

V posledních letech se stalo módou pomlouvat svůj vlastní národ. Musel to být koronavirus, který ukázal hloupost všech, kteří s takovou oblibou vykřikovali slova o "zaprděných Čecháčcích".

1.4.2020 v 13:53 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 0 | Diskuse

Jiří Turner

Významnou rolí intelektuálů je mlčet, když nejsou potřeba aneb ozvěna Fokusu V. Moravavce

Když hoří dům, je úkolem intelektuála s ostatními hasit. Na rozebírání charakteru a významu ohně v umění či na radostné konstatování, že nám požár dává skvělou šanci postavit dům nový, není v takovém případě asi ta pravá chvíle.

1.4.2020 v 13:08 | Karma článku: 14.01 | Přečteno: 352 | Diskuse

Vladimír Kroupa

Nyní hasíme požár, později ale budeme muset postavit nový dům…

Ano, v těchto časech hasíme pandemický požár našeho společného domu, přičemž nemáme moc času hledět na to, co všechno hasícími prostředky zničíme...

1.4.2020 v 12:28 | Karma článku: 17.31 | Přečteno: 246 | Diskuse

Vladimíra Bošková

SRN pozastavila živnost prostitutek

Naopak se připouštějí výjimky ze zákazu návštěv nemocnic a sociálních ústavů. Porodu se smí účastnit další, rodičkou zvolená osoba, ta se smí také setkávat s matkou a dítětem v porodnici i později.

1.4.2020 v 11:59 | Karma článku: 4.06 | Přečteno: 196 | Diskuse

Martin Červenka

Stát není charita aneb život s Coronou

Koronavirová masáž pokračuje a kromě toho, že stát čím dál víc omezuje naše svobody, tak se to snaží kompenzovat rozhazováním na všechny strany a zdá se, že pro všechny.

1.4.2020 v 9:20 | Karma článku: 25.28 | Přečteno: 856 | Diskuse
Počet článků 9 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 522

jak krásné je žít

Seznam rubrik

více

Schillerová navrhne zrušit daň z nabytí nemovitostí a odpočty hypoték

Ministryně financí Alena Schillerová navrhne na vládě zrušení čtyřprocentní daně z nabytí nemovitostí. Věří, že by to...

Technická kontrola se zpřísní, nově o ni řidiče připraví i drobnosti

Přijet na technickou kontrolu s prorezlými brzdovými kotouči, s nefunkčním světlometem nebo například s­ prasklým...

Žil jako nemohoucí stařec. Pak Marek zhubl 57 kilo a je z něj idol žen

Marek Láca žil v osmadvaceti letech jako nemohoucí stařec, bez energie, bez ženy, zato však s pořádnou nadváhou. Ta už...

Italská duše trpí. Běžte domů, křičí na sebe sousedé z balkonů ve Florencii

Ulice toskánské metropole Florencie, které jsou jindy plné turistů a kde se milenci z mostu Ponte Vecchio vždy kochali...

Influencer olizoval toaletu v rámci koronavirové výzvy. Nyní má COVID-19

V době šíření koronaviru obletěla svět sociálních médií nesmyslná výzva, která vybízí k tomu, aby lidé olízli sedátko...